MK | EN

Да ве импресионираме: Од 2007 GIBBON е синоним за новата генерација на живот на slackline (во отсуство на подобар збор).
Од мала група на другари излудени по slackline во Штутгарт FF неколку години. GIBBON во моментов E Slackline, глобано. 
Заедно со нашите партнери и веќе глобалната slackline-заедница го промовираме овој спорт и овој стил на живот, виртуелно и реално. Најдете си нови пријатели, уживајте во авантурата и живејте го SlackLife.

Sport Inn е единствен официјален дистрибутер на Gibbon производите во Македонија и Косово.

Имате продавница, кафуле, парк, двор, ви се допаѓаат Gibbon производите, контактирајте не и нарачај си на 078 700 070. GIBBON FUNLINE TREE PRO SETFUNLINE е пократок slackline и може да се користи и за пониско поставување па е идеален за деца и почетници. Принтот е широк и помага кога ќе ги правите првите несигурни чекори.


GIBBON Classic Line Set


 

Најпродаваниот Slackline во светот. Популарен за почетници и all-rounders! Slackline што може да го поставите НА СЕ КА ДЕ! Едноставен и супер издржлив, има две причини зошто е и толку популарен и е must have за сите спортски сали и дворови! Интегрирана заштита на резето/сопирачката RAT PAD X13 (види фото,тоа црното) целиот производ е во согласност со Германскиот Индустриски Стандард.


GIBBON SURFERLINE


Овој slackline е 30 метарски а webbing-от е динамичен и е супер за сите trick или water-liner-и. SURFERLINE-от има голем и робустен ratchet (кречетало,њтф). Иако е 30м можете лесно да го затегнете и опуштите.GIBBON Jib Line

Официјалниот Slackline на WSFed World Cup! Нема везе дали си фристајлер, адреналин џанки или урбан slacker, JIBLINE е прв избор за trickline-ерите насекаде. Принтот на лентата ја прави површината не лизгава па имате дополнителна помош за сите статички и динамички трикови. Како и сите други GIBBON производи и овој е во согласност со DIN , Германски индустриски стандард.*

ANDY LEWIS TRICKLINE SET


Slackline со потпис на човекот кој го измисли tricklining-от. Класичен trickline кој има две кречетала (њтф) два окова (shackles), и 2 или 3 метарски ремени. Ова е битно кога двете дрва на кои ќе се закачите не се со иста дебелина. Уникатниот дизајн на овој line е една точка sweet spot, која и визуелно ќе ви помогне правилно да го наместите. Slackliner-от може да се намести правилно и точно ќе знае од кој дел кој трик може да го направи. COMBO COMBO COMBO!
*THE SLAMINA


Webbing за trickline со потпис на Jaan Roose 1 место FISE Montpellier 2014 и Madonna Worldtour Slackliner.

*

ELLIMENTS


Slackline webbing за првата дама на slackline-ингот, Elli Schulte. Овој webbing е идеален за полесни rider-и. Може да скокате високо или пак да пробате да импресионирате со статични трикови.